معلم ابتدایی - امتحانات پایه ششم

معلم ابتدایی

فعاليت هاي كلاس ششم ابتدایی

معلم ابتدایی - امتحانات پایه ششم

پروین دشتی نژاد پور
معلم ابتدایی فعاليت هاي كلاس ششم ابتدایی

امتحانات پایه ششم


رئیس مرکز سنجش و آموزش وزارت آموزش و پرورش از برگزاری امتحانات پایه ششم ابتدایی به صورت هماهنگ در هر منطقه آموزشی خبر داد.


عبدالامیر عرفی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب گفت: شیوه امتحانات پایانی مقطع ششم ابتدایی براساس دستورالعمل جدید باید به صورت هماهنگ در همه مناطق آموزشی انجام شود.
وی افزود: براساس این دستورالعمل، هر منطقه آموزشی باید با مشارکت معلمان اقدام به طراحی سوالات به صورت هماهنگ کرده و برای امتحانات پایانی پایه ششم ابتدایی، این سوالات بین مدارس منطقه توزیع می‌شود.
به گفته عرفی، تصحیح اوراق و همچنین نحوه برگزاری آزمون ها به عهده مدارس است اما منطقه باید سوالات را طراحی و برنامه تنظیم شده امتحانی را به مدارس اعلام کند.
وی اعلام کرد: مرکز سنجش وزارتخانه همچنین آماده برگزاری آزمون‌های پیشرفت تحصیلی برای دانش‌آموزان مقطع ششم ابتدایی است و در صورتی‌که معاونت آموزش ابتدایی برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام و آمادگی خود را اعلام کند، می‌توان اقدام به برگزاری این آزمون‌ها تنها برای دانش‌آموزان پایه ششم ابتدایی کرد.
رئیس مرکز سنجش آموزش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به ساماندهی آزمون‌های پیشرفت تحصیلی تصریح کرد: تمامی آزمون‌های مدارس باید با کسب مجوزهای لازم از سوی ادارات کل باشد، همچنین موسسات غیردولتی هم باید مجوزهای لازم را از معاونت مشارکت‌های مردمی دریافت کنند.


     
منبع خبر : مهر

 تاريخ : یکشنبه بیست و ششم شهریور ۱۳۹۱ | 8:51 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |
.: Weblog Themes By SlideTheme :.